turshi

10 Pin94 Ακόλουθοι
Μελιτζανάκι τουρσί

Μελιτζανάκι τουρσί

Πιπεριές διατηρημένες σε λάδι #sintagespareas

Πιπεριές διατηρημένες σε λάδι #sintagespareas

Kitchen Stori.es: Αποξηραμένες Τομάτες στο Φούρνο

Kitchen Stori.es: Αποξηραμένες Τομάτες στο Φούρνο

Pickled Salad / © Besa Kosova

Pickled Salad / © Besa Kosova

KuzhinaIme.al: Speca Turshi (Receta e derguar nga Sajmira)

KuzhinaIme.al: Speca Turshi (Receta e derguar nga Sajmira)

Gjizë-me-speca-638x478

Gjizë-me-speca-638x478

Lakra turshi

Lakra turshi

Gjizë me speca

Gjizë me speca

speca turshi me gjize

speca turshi me gjize


Περισσότερες ιδέες
Turshi  (speca me vaj, uthëll dhe hudër)

Turshi (speca me vaj, uthëll dhe hudër)

The Best Kebab - Bosnian traditional Cuisine- try it at Zeljo Cevapi- Old City Sarajevo

The Best Kebab - Bosnian traditional Cuisine- try it at Zeljo Cevapi- Old City Sarajevo

Pitalka ramazani | Gatimet Shqiptare

Pitalka ramazani

Pitalka ramazani | Gatimet Shqiptare

Chicken and Rice (Pule Me Oriz)

Chicken and Rice (Pule Me Oriz)

Bombica Recipe (in Albanian)

Bombica Recipe (in Albanian)

Best thing you will ever eat! Qebapa.

Best thing you will ever eat! Qebapa.

Përbërësit e kësaj recete për 4-5 personat: 1 racion brumë i qullur, i kripur 600-700 g spinaq i zier, i shtrydhur dhe i grirë 250 g gjizë e freskët 4-5 lugë kaçkavall parmixhan i grirë 2 vezë 1.5 l ajkë e lëngshme Kripë, piper dhe arrëmyshk 20 g gjalpë me temperaturë mjedisi 1 lugë bukë...Read More

Përbërësit e kësaj recete për 4-5 personat: 1 racion brumë i qullur, i kripur 600-700 g spinaq i zier, i shtrydhur dhe i grirë 250 g gjizë e freskët 4-5 lugë kaçkavall parmixhan i grirë 2 vezë 1.5 l ajkë e lëngshme Kripë, piper dhe arrëmyshk 20 g gjalpë me temperaturë mjedisi 1 lugë bukë...Read More

Qebapa

Qebapa

Si të gatuajmë qebapa të Bosnjës

Si të gatuajmë qebapa të Bosnjës

Torta arancia e cioccolato simil torta Fiesta, fatta in casa. Un dolce che unisce i sapori dell'arancia, cioccolato come la famosa merendina. Ricetta facile

Torta arancia e cioccolato simil torta Fiesta, fatta in casa. Un dolce che unisce i sapori dell'arancia, cioccolato come la famosa merendina. Ricetta facile

Pinterest
Αναζήτηση