When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.

SEVENTEEN

Collection by Eleni Iakovou

11 
Pins
 • 
12 
Followers
Eleni Iakovou
Три нијанси на еден кармин кои морате да ги пробате оваа сезона Seventeen, Beauty, Beauty Illustration

Гламур - Гламур

Во ова видео што го подготвив за вас, сакам да ви покажам дека со еден тип шминка на очите можете да комбинирате различни бои на кармини и секој пат да добиете поинаков изглед.

Нов кармин на пазарот кој едноставно морате да го пробате Seventeen, Drop Earrings, Beauty, Jewelry, Fashion, Moda, Jewlery, Jewerly, Fashion Styles

Гламур - Гламур

Кармин во нијанси кои ги обожаваме!

1. Natural Velvet течна пудра со доготрајна покривниост за мазно кадифено лице.  2. Pearl finishing Powder - камена пудра за блескав финиш на лицето Seventeen, Versace, Red Carpet, Inspiration, Biblical Inspiration, Inspirational, Inhalation

1. Natural Velvet течна пудра со доготрајна покривниост за мазно кадифено лице. 2. Pearl finishing Powder - камена пудра за блескав финиш на лицето